Wybierając pierścionek zaręczynowy warto poważnie zastanowić się na jaki kamień dekoracyjny postawić. W dużej mierze to właśnie od tego elementu zależeć będzie końcowa cena pierścionka. Producenci do ozdoby używają wielu różnych kamieni, dzięki czemu jest naprawdę szerokie pole do popisu.

Jakie kamienie są w modzie?

W chwili obecnej najczęściej wybierany jest pierścionek zaręczynowy z szafirem albo pierścionek z diamentem. Na cenę pierścionka duży wpływ ma nie tylko masa i czystość, ale również sam kolor. Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na większy wydatek, mogą szafir albo diament zastąpić cyrkonią. Pierścionki wykonane z tego kamienia prezentują się naprawdę bardzo efektownie.

Dlaczego warto postawić na szafir?

Oryginalny pierścionek zaręczynowy z szafirem jest doskonałym wyborem dla tych kobiet, które w pierwszej kolejności cenią sobie oryginalny i niepowtarzalny wygląd. Szafir doskonale pasuje przede wszystkim do blond włosów i jasnej karnacji. Kamień ten przypadnie do gustu również tym kobietom, które ubierają się głównie w odzież o dość chłodnych kolorach. Szafirowe pierścionki zaręczynowe doskonale komponują się z zielonymi i niebieskimi materiałami. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że szafir idealnie pasować będzie do kobiet z rudymi włosami. Kamień ten dodaje pewności, powagi i szlachetności, dlatego też warto rozejrzeć się za ładnym i niepowtarzalnym pierścionkiem.