Choć eleganckie kombinezony już od kilku sezonów są promowane jako alternatywa dla sukienki, nie każda kobieta wie, jak je nosić. Wiele rezygnuje z zakupu w przekonaniu, że nie są to rozwiązania stworzone z myślą o nich, choć w rzeczywistości nie ma żadnych podstaw do takiego myślenia. Warto więc przyjrzeć się im bliżej i dostrzec kryjący się w nich potencjał.

Dla kogo damski kombinezon

eleganckie kombinezony

Elegancki kombinezon jest ciekawym pomysłem na stylizację dla niemal każdej kobiety. Te najbardziej szykowne można nosić w zastępstwie klasycznej sukienki na wesele, kombinezony sprawdzają się jednak również na co dzień – zarówno jako kreacje do pracy, jak i te, które zakłada się wybierając się na spotkanie z przyjaciółmi. Co przy tym warte podkreślenia, ich szeroki wybór pozwala na dopasowanie ich do bardzo konkretnych upodobań stylistycznych przyszłych właścicielek. Nie ma więc znaczenia, czy ceni się klasykę, czy też odważny w formie styl boho.

I choć panuje przekonanie, że po eleganckie kombinezony z iFriko powinny sięgać przede wszystkim kobiety wysokie i szczupłe, nie znajduje ono poparcia w stanie faktycznym. Można dopasować je do każdej figury, choć rzeczywiście przyda się pewna wiedza na temat tego, co należy ukryć, a co podkreślić mając niski wzrost albo figurę gruszki.

Jak dopasować kombinezon do własnych potrzeb?

Sięgając po eleganckie kombinezony nie trzeba przestrzegać zbyt wielu modowych zasad. O przynajmniej kilku z nich dobrze jest jednak pamiętać

  1. Niskie kobiety powinny stawiać przede wszystkim na modele o dość luźnym fasonie. Chcąc optycznie poprawić proporcje, zawsze mogą też sięgać po buty na obcasie lub koturnie znane z tego, że optycznie wydłużają sylwetkę.
  2. Kobiety o tak zwanej sylwetce typu H (kolumnowej) muszą pamiętać, że największym problemem przy dopasowywaniu ubrań jest w ich wypadku brak wcięcia w pasie. Szukając kombinezonu dla siebie powinny więc skupiać się przede wszystkim na tych rozwiązaniach, które dodają objętości nogom i ramionom tworząc tego rodzaju wcięcie w naturalny sposób.
  3. Panie mające tak zwaną figurę gruszki, a więc z dysproporcją między dość szerokimi biodrami i wąskimi ramionami, muszą unikać jedynie tych kombinezonów, które obciążają dół figury. Bez obaw mogą za to sięgać po wszystkie te modele, które podkreślając biust, dekolt i atrakcyjne ramiona wyrównują proporcje.

Dopasowanie eleganckiego kombinezonu do wymogów konkretnego typu figury nie jest wcale trudne. Popularność tego elementu garderoby sprawia, że w sprzedaży dostępnych jest wiele jego odmian. Znalezienie tej, która podkreśla atuty sylwetki w największym stopniu nie zajmuje więc wiele czasu.