Szlafrok to niezwykle pożyteczny oraz praktyczny element każdej garderoby, który przydaje się nie tylko podczas pobytu w SPA. W domowym zaciszu będzie on pełnił rolę ciepłego okrycia nie tylko po kąpieli, ale również w trakcie leniwego popołudnia lub niedzielnego poranka. Szlafrok powinien być zatem przyjemny w dotyku oraz maksymalnie wygodny. Nie zapominajmy jednak także o jego walorach wizualnych.

Szlafrok męski – jak wybrać?

1. Materiał.

Jest to pierwsza rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę chcąc kupić idealny szlafrok męski. W zależności od tego, czy ma on służyć nam do noszenia po kąpieli, czy jako ciepłe okrycie podczas wieczorów, w grę wchodzą różne rozwiązania. Jeżeli chcemy, aby spełniał on tę drugą rolę, materiał powinien być dostosowany do pory roku. W cieplejsze dni wybierajmy szlafrok wykonany z poliestru wchłaniający pot. Zimą oraz jesienią postaw na szlafrok bawełniany, frotte lub z weluru. Do wyboru mamy także szlafroki wykonane z jedwabiu lub satyny. Ostateczny wybór zależy jednak od indywidualnych preferencji każdego z Panów. 

2. Szlafrok z kapturem czy bez?

Taki z nakryciem głowy sprawdzi się u wszystkich panów, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę oraz przytulność, a także całkowite okrycie ciała po kąpieli.

szlafrok męski

3. Odpowiedni kolor.

Najbardziej klasyczne kolory szlafroków męskich to biel i czerń. Możesz jednak śmiało postawić także na oryginalne barwy.

4. Fason.

Wybierając odpowiedni fason należy wziąć pod uwagę fakt, czy stawiamy na wygodę, czy na atrakcyjność. Do wyboru mamy bowiem całe spektrum ubrań – cienkie, grube, z kieszeniami lub bez, długie, krótkie, różniące się między sobą wykończeniem.