Dlaczego wizytowa bluzka to jeden z ulubionych elementów kobiecej garderoby? – Niezależnie od figury wygląda się w niej szykownie i elegancko. Warto mieć co najmniej kilka tego rodzaju bluzek w swojej szafie. Jak nosić bluzkę wizytową i do czego ją zakładać?

Uniwersalny strój niezależnie od sytuacji

Eleganckie bluzki wizytowe wcale nie muszą być nudne. Najczęściej kojarzą się z klasyczną bielą i uniwersalnym prostym krojem, kołnierzykiem, mankietami i guzikami. Wcale jednak nie musi tak być. Co prawda te klasyczne fasony nigdy nie wychodzą z mody i są inwestycją na lata, ale poza tym w sklepach dostępne są również inne szykowne bluzki wizytowe, które mogą znacznie różnić się krojem i dodatkami. Koronki, falbanki, żaboty, plisy, ozdobne hafty – to tylko nieduża część dodatków, które czynią tego rodzaju bluzkę wyjątkową. Elegancji dodają także materiały, które charakteryzują się wysoką jakością.

Do czego zakładać tego rodzaju bluzki?

Można nosić ją zarówno do spodni, spódnicy, a nawet krótkich spodenek, oczywiście gdy wybierzemy takie w bardziej eleganckim fasonie. Różnorodność materiałów oraz kolorów sprawiają, że będą świetnym dodatkiem także do jeansów lub delikatniejszych spódniczek. Z pomocą eleganckich bluzek wizytowych stworzy się zarówno wizytową stylizację jaki i nieco luźniejszą. Oprócz klasycznych nieco koszulowych fasonów dobrze mieć w szafie także delikatne i niezwykle kobiece bluzki z dodatkiem falbanek lub koronek.