Kompletując nocną odzież, warto pamiętać nie tylko o wygodnych, dopasowanych do pory roku piżamach, ale i o wierzchnim okryciu na chłodniejsze dni czy po kąpieli. Miękki, bawełniany szlafrok doskonale sprawdzi się w tej roli – zapewni osłonę przed zimnem i będzie długo świetnie się prezentował.

Dlaczego bawełniany szlafrok to najlepszy wybór?

Wybierając odzież nocną, na pierwszym miejscu należy stawiać komfort. O tym w dużej mierze decyduje zastosowany w produkcji materiał – powinien być przyjazny w kontakcie ze skórą i naturalny.
W tej roli doskonale sprawdzi się stuprocentowa bawełna. To w pełni naturalna, przewiewna tkanina, która zapobiega przegrzewaniu się. Świetnie nadaje się i na chłodne miesiące, i na lato. Dodatkowo bawełna jest bardzo wytrzymała, można często ją prać, nie obawiając się utraty jakości. Włókna bawełniane dobrze także chłoną wodę, dzięki czemu szlafrok świetnie sprawdzi się po kąpieli czy na basenie.

Szlafrok damski bawełniany – gdzie szukać i na jakie detale zwrócić uwagę?

Szlafroki z bawełny są sprzedawane przez większość sklepów z odzieżą nocną. Warto poszukać ich w sklepach stacjonarnych, ale i w sieci, gdzie wybór jest duży, a ceny często bardziej atrakcyjne.
Kupując szlafrok damski bawełniany, trzeba zwrócić uwagę na to, by był w stu procentach z bawełny, by miał staranne, solidne wykończenie, by był przyjemny w dotyku. Warto też zadbać o luźny, nie krępujący ruchów krój.