Są takie ubrania, które okazują się obowiązkowym wyborem i wręcz muszą trafić do szafy każdej kobiety. Przykładem takich ubrań są żakiety wizytowe, niezbędne zwłaszcza przy stylu klasycznym, do biura lub do innej eleganckiej pracy. Inny styl codzienny skłania do noszenia żakietów na wyjątkowe okazje.

Przynajmniej jeden żakiet…


Nawet jeśli kobieta nie lubi takiej odzieży i w stylizacjach decyduje się na przykład na swobodny luz, warto mieć choćby jeden żakiet na niektóre okazje. W przypadku wybierania minimum, trzeba nabyć żakiet bardzo uniwersalny i klasyczny, który łatwo będzie dopasować do pozostałych elementów stroju. Powinien mieć neutralną barwę – białą, czarną, ewentualnie szarą lub granatową. Zakup ubrania w stylu klasycznym sprawi, że będzie ono ciągle modne.

Różnorodność żakietów


W innym przypadku niż opisany jak najbardziej można mieć więcej żakietów wizytowych. Niektóre z modnych obecnie propozycji są bardzo kobiece i oryginalne, wyglądają lekko i wdzięcznie. Taki żakiet można nosić często w gorące dni, bo jest lekki i jeśli dress code wymaga eleganckiego stroju, będzie doskonałym wyborem. Kolorystyka żakietów bywa bardzo zróżnicowana, dlatego też łatwo dobrać najbardziej pasujące odcienie. Warto eksperymentować z kolorami i fasonami, bo moda nie powinna być nudna. Chociaż żakiet należy do ponadczasowych rodzajów ubrania, jest ciągle obecny w modzie i odkrywany stale na nowo, dlatego wygląda co chwilę inaczej.