Choć wiele kobiet wybierając swoją kurtkę przejściową, stawia głównie na estetykę to jednak najważniejszą wartością, która trzeba brać pod uwagę, wybierając takie odzienie, jest oczywiście jej właściwości ochronne przed zimnem, wiatrem, ale także ciepłem. Jak zatem widać kurtka przejściowa musi być niezwykle uniwersalna. Czy jest to w ogóle możliwe?

Cechy dobrej kurtki przejściowej

kurtka damska wiosenna

Dobra ale i tania damska kurtka wiosenna musi zapewniać przede wszystkim odpowiednią termoizolację. Zarówno jesień, jak i wczesna wiosna pomimo silnego słońca, może być już bardzo zimna i wywołać przenikliwe uczucie chłodu.
Z tego powodu kurtka ta powinna posiadać podszewkę, która w miarę potrzeby powinna być odczepiana, aby w cieplejsze dni zapewniała nieco chłodu.
Warto także pomyśleć o tym, aby taka kurtka była wyposażona w opcjonalny kaptur, który z pewnością przyda się w czasie jesieni, gdy całodniowy deszcz nie jest niczym nadzwyczajnym.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Oprócz tego wybierając kurtkę tego typu, warto zwrócić także uwagę na występujący w niej kołnierz. Powinien on być możliwie największy, aby można było nim swobodnie osłonić całą szyję. Dodatkowo powinno się bacznie przyglądać przed zakupem zastosowanym szwom, ponieważ często występują przeważnie nici, które zwiastują szybkie prucie się materiału w tym miejscu, co później niezwykle trudno jest reklamować. Warto więc takie defekty mieć na uwadze już w momencie zakupu, aby później nie przeżyć niemiłej niespodzianki.