Paski damskie mają tak wiele kształtów, wzorów i materiałów – wiemy! Ale nie martw się, istnieje kilka sposobów, aby je zawęzić. Paski z prawdziwej skóry to zdecydowanie najlepszy wybór zarówno dla kobiet– nic nie przebije bowiem klasycznego brązowego paska lub czarnego paska ze srebrną klamrą wykonanego z najwyższej jakości skóry, która wytrzyma najdłużej. 

Sposoby mierzenia obwodu bioder

Pasek damski powinien pasować idealnie do obwodu bioder. Najdokładniejszym sposobem określenia rozmiaru paska jest przewleczenie elastycznej taśmy mierniczej przez szlufki spodni (tak jak w przypadku paska) i zaznaczenie miejsca, w którym taśma sięga dokładnie jednego razu wokół biodra. Wybierz rozmiar pasa, który jest najbliższy Twojemu obwodowi bioder. Pamiętaj, aby założyć spodnie, które dobrze na Tobie leżą i reprezentują to, co planujesz nosić. Należy pamiętać, że grubość materiału spodni może mieć wpływ na wymiary. Nie masz elastycznej taśmy mierniczej? – Bez problemu. Możesz także wykazać się kreatywnością i przewlec dowolny rodzaj sznurka, kabla lub wstążki przez szlufki, zaznaczyć miejsce, w którym biegnie wokół talii lub bioder dokładnie jeden raz, a następnie zmierzyć tę odległość zwykłą taśmą mierniczą. Rozmiar paska można również określić na podstawie aktualnego paska, nawet jeśli nie jest on idealnie dopasowany: wystarczy użyć taśmy mierniczej lub miarki do składania, aby zmierzyć długość od wewnętrznego końca sprzączki do dziurki, która jest dla Ciebie najwygodniejsza – prawdopodobnie będzie to miejsce, w którym będzie widać największe zużycie. 

Pasek damski – rodzaje

Skórzany pasek damski jak ten na tej stronie wykonany z czystej skóry, ten pasek jest powszechny w większości szaf. Możesz go nosić z dżinsami lub zestawić z długim i luźnym t-shirtem. Możesz również użyć tego paska do stylizacji stroju imprezowego. Szeroki pasek umieszczony nad talią podkreśli Twój strój. Zainwestuj w klasyczny szeroki pasek w neutralnych kolorach lub w zwykłej czerni. Panie uwielbiają nosić złote i srebrne paski w talii. Możesz w ten sposób stworzyć stylizację z długą suknią, aby uzyskać oszałamiający strój na wieczorne przyjęcie. Perły prezentują się bardzo elegancko. Kobiety uwielbiają łączyć swoje stroje z naszyjnikami i kolczykami. Możesz nauczyć się robić elastyczny perłowy pas biodrowy samodzielnie i podarować go ukochanej osobie. Będzie wyglądać idealnie z długą suknią na wieczorne wyjście. Wąskie paski wyglądają niesamowicie w połączeniu z dżinsami z wysokim stanem lub prostą sukienką.