Większość z nas ma prawdopodobnie ubrania w szafie, których nigdy nie nosi. Impulsywne zakupy, które sprawiają, że garderoba staje się trudna do opanowania. Poznaj kilka trików, które pomogą w dobieraniu nowych ubrań, tak by wyprawa na zakupy i codzienny strój stały się przyjacielem, a nie wrogiem.

Twoje ubrania wpływają na Twoją pewność siebie

Kupowanie właściwych ubrań nie polega na spełnianiu określonego ideału lub kaprysach mody. Ubrania noszone co dzień mogą być czymś, co dodaje nam pewności siebie. Ale kiedy strój jest idealny? To przede wszystkim wtedy, gdy ubrania mają krój dopasowany do ciała i podkreślający te części sylwetki, z których jesteśmy najbardziej zadowolone. 

Nie można skupiać się na nielubianych częściach ciała. Inni widzą nas jako całość i tak powinnyśmy myśleć, kupując ubrania. Ważne, by ubrania nie były za luźne. Podkreśl dobre strony, zamiast skupiać się na ukrywaniu niedoskonałości. 

spodnie damskie białe

Triki modowe 

Bluzka w spodnie! 

Pierwsza rzecz, którą warto stosować, to włożenie bluzki do spodni. Ta sztuczka wyszczupla, ponieważ zaznacza obszar, w którym biodra zwężają się w kierunki talii.

Tylna część bluzki może zwisać na zewnątrz, zakrywając część pośladków. Jeśli chcesz założyć bluzkę na spodnie, znajdź model bluzki z zaokrąglonym dołem i małym „rozcięciem” z boku. Wtedy nadal sylwetka będzie wyglądała atrakcyjnie. 

Dobra para spodni to punkt wyjścia 

Spodnie damskie iFriko.pl to podstawa garderoby. Muszą być dobrze dopasowane, nie być zbyt niskie w talii i mieć odpowiednią długość. Spodnie nie mogą być dłuższe niż do wierzchu stopy, za długie będą wyglądały nieelegancko i istnieje niebezpieczeństwo ich podeptania. Obcisłe dżinsy są nie tylko dla szczupłych kobiet. Jeśli rozmiar na Ciebie pasuje, to takie spodnie nadadzą nogom kształt i wydłużą optycznie.

Twórz kontrasty, używaj wzorów

Noś ciuchy o różnych kształtach i długościach, np. długi kardigan na krótką spódniczkę. To sprawi, że ciało będzie wyglądać na bardziej proporcjonalne. Jeśli nie lubisz zbyt intensywnych kolorów, staraj się nosić ubrania o delikatnych wzorach. Nadruk stanowi kompromis i ożywi ubranie, nie przyćmiewając całości stroju. 

Spodnie do łydki? Nie, dziękuję

Unikaj spodni damskich, które kończą się w połowie łydki. Nogi w nich wyglądają na grubsze. Postaw na spodnie zwężające się przy kostce, które w połączeniu z odkrytym butem, takim jak czółenka lub baleriny, wydłużą optycznie nogę.

Uważaj na marynarkę

Marynarka jest świetna. Unikaj jednak noszenia jej w zestawie ze zwykłymi spodniami, chyba że zależy Ci na „biznesowym” looku. Zestaw marynarkę do dżinsów. To nowy klasyk, który zawsze się sprawdza.

To ubrania tworzą ludzi

Twoje ubranie powinno odzwierciedlać Twoją osobowość i wspierać ją – nie zagłuszać jej ani nie przysłaniać. Gdy podstawowa garderoba jest już gotowa, łatwiej jest urozmaicić swój wygląd w każdym sezonie.