Komunia święta jest jednym z najważniejszych i najbardziej emocjonujących dni szczególnie dla młodej osoby. Szczególnie dla osób wyznania katolickiego jest to ważne święto i przygotowują się do niego całe rodziny. Cała ceremonia trwa w kościele nawet kilka godzin i zostaje w pamięci na bardzo długo. Wszyscy zaproszeni goście muszą zakupić jakiś drobiazg dla chłopca bądź dziewczynki, którzy idą do swojej pierwsze komunii świętej. Najczęściej są to drobne pamiątki, które można zakupić w specjalnych sklepach.

Pamiątki na komunię dla chłopca

Pamiątki komunijne mogą być naprawdę różne i wiele zależy oczywiście od tego, czy zostajemy ojcem bądź matką chrzestną, czy jesteśmy po prostu jednym z wielu zaproszonych gości. Jeśli jesteśmy matką chrzestną, to pamiątki na komunię dla dziewczynki powinny oczywiście nieco różnić się od tych dla chłopca. Jeśli nie mamy żadnego pomysłu, to po wejściu do jednej z księgarni bądź specjalistycznego sklepu na pewno zobaczymy jakieś ciekawe gadżety, z których ucieszy się obdarowana przez nas osoba.

pamiątki komunijne

Impreza dla gości

Po zakończeniu kościelnej części i wręczeniu prezentów komunijnych dla gości wszyscy zaproszeni zostają najczęściej zaproszeni na specjalną imprezę, na której czekają gorące dania, a także wiele innych przekąsek. Często na tego typu imprezach można spotkać również alkohol, który spożywają dorośli, celebrując komunię święta swojego kolejnego dzieciaka. Imprezy komunijne organizuje się obecnie w różnego rodzaju restauracjach bądź prywatnych domach.