Dostałeś zaproszenie na chrzest i zaczynasz się zastanawiać jaki prezent-pamiątkę kupić? Nie ma co panikować, bo na podjęcie ostatecznej decyzji masz kilka tygodni. Możesz podpytać rodziców lub przeglądnąć oferty sklepów z dewocjonaliami.

Jaka pamiątka chrztu świętego?

Przede wszystkim musisz zastanowić się jaką kwotę możesz przeznaczyć na prezent. Nie ma sztywnych reguł, każdy kupuje prezent taki, na jaki go stać. Oczywiście największe zobowiązania spoczywają na dziadkach i rodzicach chrzestnych, ale rodzice nie oczekują prezentu za kilkaset złotych od studenta. Najważniejszy jest wymiar religijny uroczystości.

Bez względu na cenę postaraj się, by prezent był oryginalny, pasował do lifestyle rodziny. Jeśli jest bardzo wierząca, to możesz kupić srebrny obrazek, biblię dla dzieci lub łańcuszek z medalikiem z wizerunkiem świętego. W pozostałych wypadkach można wybrać pamiątkę o bardziej neutralnym charakterze.

pamiątka chrztu dla chłopca

Pamiątka chrztu dla dziewczynki

Dla dziewczynki bardzo dobrym wyborem jest srebrna lub złota biżuteria. Oprócz łańcuszków można kupić delikatne kolczyki lub bransoletkę. Dobrym pomysłem będzie także elegancka sukieneczka dla księżniczki, pluszaki, pozytywki. Musisz pamiętać, że poza biżuterią, pozostałe prezenty powinny mieć elementy w kolorze różowym.

Pamiątka chrztu dla chłopca

Kolorem przypisanym chłopcom jest kolor niebieski. Oczywiście pamiątka chrztu dla chłopca w Marko nie musi zawierać takiego elementu. Chłopcy najczęściej będą interesować się sportem, więc oryginalną pamiątką będą modele samochodów retro, skarbonki w kształcie piłki, modele samolotów lub statków. Wybierając pamiątkę chrztu musisz pamiętać o jej spersonalizowaniu. Do prezentu można dołożyć specjalną kartę z modlitwą i podpisem lub zlecić umieszczenie napisu bezpośrednio na prezencie.