Choć wielu osobom wydaje się, że wybranie właściwego zaproszenia ślubnego jest prostą sprawą. Jest to jednak czynność, która kryje przed młodą parą naprawdę wiele tajemnic i niedopowiedzeń. W jaki zatem sposób dokonać odpowiedniego wyboru takiego zaproszenia, aby nie pełniło ono jedynie funkcji czysto informacyjnej, lecz było jednocześnie ozdobą dla całej uroczystości?

Jak wybrać styl?

Podstawową sprawą, gdy wybiera się zaproszenia ślubne, jest to, aby styl, w którym są one wykonane, był bardzo ściśle związany z tym, jaki jest styl całej uroczystości. Co to dokładnie oznacza? Jeśli wesele będzie utrzymane w wiejskim stylu, warto wybrać zaproszenia w kolorach ziemistych, być może wykonane z nieozdobionego lakierem papieru. Wskazane są także np. koronkowe wstawki dla utrzymania klimatu całego zaproszenia. Z drugiej jednak strony, jeśli wesele ma być raczej skromne i bardziej przypominać duży obiad dla najbliższych członków rodziny i przyjaciół, warto wybrać zaproszenia utrzymane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.

Warte uwagi szczegóły

Oczywiście wybieranie zaproszeń ślubnych to przede wszystkim przykładanie uwagi do szczegółów, które będą w nich zawarte. Warto więc zwrócić uwagę np. na to, jaka będzie wielkość zaproszenia, oraz jego format. Nie bez znaczenia jest także to, czy będzie to pojedyncza strona, czy też zaproszenie będzie składane. Jeśli wybierze się drugie rozwiązanie, zwrócić również uwagę trzeba na sposób, w jaki będzie się ono składało. Wszystko to, choć wydaje się mało istotne, ma kolosalne znaczenie dla odbioru zaproszenia przez gości.

Co powinno być zawarte na zaproszeniu?

Rzecz jasna styl i wizualna strona zaproszenia to jedno, a jego konkretność, czyli zawarte w nim informacje to coś zupełnie innego. Nie można skupić się tylko na tym, jak będzie zaproszenie wyglądało, ponieważ pamiętać trzeba także o tym, że ma ono bardzo precyzyjne funkcje – musi poinformować gości o konkretnym wydarzeniu, a także jego szczegółach.
Co zatem musi się tam znaleźć? Przede wszystkim takie dane, jak to, kogo się zaprasza, na jaką uroczystość oraz to, gdzie się ona odbędzie oraz o której godzinie i którego dnia.