Wiele mówi się o tym, że naczynie, w jakim zostaje zaserwowane danie bądź napój jest połową sukcesu i bezpośrednio wpływa na pozytywny odbiór kosztującej je osoby. Dbałość o estetykę podania oraz najmniejsze szczegóły pozwala na pełne skupienie się na walorach smakowych. Jest to zasada, według której kierują się restauratorzy, ale warto również zastosować ją we własnym domu i mieć świadomość, że wino podane w kubku pozornie straci na wartości, w porównaniu do tego, pitego w kieliszku. 

Czy warto zainwestować w zestawy kieliszków? 

W zależności od podawanego napoju występują różne rodzaje kieliszków, jednak istnieje kilka podstawowych, w które warto się zaopatrzyć. Między innymi są to zestawy:

  • szklanek, które nadadzą się zarówno do soku i wody, jak i drinków z lodem, 
  • kieliszków do wina, będących obowiązkowym elementem w przypadku chęci zaserwowania tego wytrwanego alkoholu,
  • kieliszków do szampana, przeznaczone do wszelkich musujących napojów.

Zestawy kieliszków od Bokono to inwestycja na lata, która pozwoli na stworzenie w domowym zaciszu eleganckich przyjęć i zapewni pełen profesjonalizm podczas podawanych gościom napojów. 

zestawy kieliszków na imprezę

Dlaczego każdy kształt kieliszka ma inne przeznaczenie? 

W każdej restauracji czy barze do każdego typu kieliszka podawany jest inny napój, co nie jest przypadkowe. Ustalone jest to zarówno przez etykietę, jak i odległe tradycje oraz po prostu ułatwia konsumowanie, dlatego też niewielkie kieliszki o małej objętości przeznaczone są do napojów wysokoprocentowych, z kolei wydłużone zestawy kieliszków służą do podawania wielowarstwowych napojów. Taki kształt ułatwia umieszczanie poszczególnych warstw koktajlu, a całość prezentuje się efektownie.