Wesela plenerowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Organizacja tego rodzaju uroczystości nie należy do najłatwiejszych, dlatego należy poświęcić jej sporo uwagi. Szczegółowe zaplanowanie przyjęcia pozwoli uniknąć nieoczekiwanych zdarzeń i przykrych niespodzianek.

Wybór miejsca na wesele w plenerze

Pary, które marzą o weselu w plenerze, mają do wyboru kilka możliwości. Jednym z rozwiązań jest organizacja uroczystości na prywatnej posesji. Z takiej opcji skorzystać mogą osoby mające dostęp do dużych i efektownych ogrodów. Zaletą uroczystości w przydomowym ogrodzie jest możliwość uniknięcia kosztów związanych z wynajęciem lokalu. Z drugiej jednak strony pojawia się konieczność zorganizowania namiotu, który pomieści zgromadzonych gości. Popularnym rozwiązaniem jest wesele zorganizowane w ogrodzie znajdującym się przy restauracji lub sali weselnej. W tym wypadku korzysta się z gotowej infrastruktury przygotowanej przez właścicieli obiektu. Alternatywą jest wesele w plenerze organizowane od podstaw w wymarzonym miejscu. Jest to najdroższe, ale najbardziej oryginalne rozwiązanie.

Catering, oprawa muzyczna i świetlna

Aby uroczystość była udana, a goście zadowoleni, należy zadbać o odpowiedni catering. Profesjonalne firmy obsługujące wesela nie tylko dostarczają posiłki i obsługują gości, ale również dbają o serwis i niezbędne wyposażenie. Wybierając firmę cateringową, warto zapytać o referencje, zapoznać się z menu, a nawet spróbować niektórych potraw. Dzięki temu można uniknąć nieporozumień i rozczarowania. Warto pamiętać, że wesela w plenerze nie mogą być udane bez odpowiedniej oprawy muzycznej i świetlnej. Istotne znaczenie ma nie tylko wyznaczenie miejsca dla orkiestry lub didżeja, ale również przygotowanie równej i twardej powierzchni do tańca. Niedopuszczalne jest, by elegancko ubrani goście tańczyli na trawie lub ziemi. Przygotowując uroczystość weselną na świeżym powietrzu, nie należy również zapominać o tak banalnych, lecz niezwykle ważnych rzeczach jak zapewnienie dostępu do toalet, organizację transportu oraz noclegu dla gości.