Większość osób ma swoje ulubione szklanki do napojów lub filiżanki do kawy. Kojarzą się one im z jakąś historią lub często mają dla nich symboliczne znaczenie. Warto się nieraz zastanowić nad spersonalizowaniem takiej szklanki pod jakiś wzór lub można na nią nanieść na przykład jakieś zdjęcie dla nas ważne. Warto robić sobie takie pamiątki na przykład, kiedy podróżujemy i chcemy mieć jakąś rzecz z tych fajnych chwil spędzonych.

Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę, kiedy personalizujemy szklanki do napojów?

Kiedy decydujemy się na wybranie jakieś szklanki do napojów to trzeba zwrócić uwagę na jej pojemność, bo jednak chcemy z niej pić, dlatego powinna być on funkcjonalna. Można zdecydować się na szklankę mniejszą 200ml-250 ml, które będą dobre do picia soków lub wody. Większe szklanki, które mają pojemność 350ml- 400ml lepiej się sprawdzą na przykład przy piciu drinków. Kiedy chcemy w nich podawać zimne picie to lepiej wybrać szkło o grubym dnie, bo napój będzie wolniej tracił w niej temperaturę. Trzeba też spojrzeć na kształt szklanki, bo nawet ich zakończenie u góry będzie decydowało o naszych walorach smakowych napojów, ale też wpłynie na odczuwanie przez nas aromatu. Zwężona końcówka szklanki spowoduje, że aromat się zatrzymuje w jednym miejscu, a kiedy mamy szklankę, której ścianki się rozszerzają to aromat rozkłada się po całości szklanki.

szklanki do napojów

Jakich szklanek używać przy piciu ciepłych napojów?

Kiedy chcemy serwować gościom gorący napój to warto postawić na szklanki, które wykonane są ze szkła hartowanego, bo one są odporniejsze na uszkodzenia pod wpływem wysokiej temperatury. W momencie, gdy chcemy, aby nasza szklanka dłużej utrzymywała ciepło to warto postawić na szklankę, która ma podwójne szkło, dzięki czemu napój o wiele dłużej utrzyma swoją temperaturę, aby pić napój w optymalnych warunkach.