Urocza, grubiutka, szara z prążkowanym ogonkiem i niezwykle zabawna. Oto ona Pusheen, kotka na punkcie której oszalał cały świat. O tej postaci popkultury mówi się od 2010 r., gdy dwójka amerykańskich grafików Claire Belton i Andrew Duff stworzyła niepozorny rysunek komiksowego kociaka.


Kariera Pusheen potoczyła się błyskawicznie, wystarczyło by zaistniała w serwisach internetowych, takich jak Facebook, czy YouTube a od razu stało się o niej głośno. Obserwowało i dalej obserwuje ją kilka milionów ludzi z różnych krajów świata.

Naturalną konsekwencją sławy było pojawienie się akcesoriów z jej wizerunkiem. Pusheen gadżety są dziś do kupienia praktycznie wszędzie. Jej wizerunkiem ozdabiane są artykuły szkolne – zeszyty, bloki, teczki, tornistry, pudełka na drugie śniadanie. Dostępne są pusheen akcesoria, szczególnie lubiane przez małe dziewczynki, takie jak opaski do włosów, pomadki do ust, urocze spineczki, czy zabawki.

Co ciekawe, na rynek wypuszczono także oficjalny kalendarz Pusheen, na którym słynna kotka prezentuje dwoje małych kociąt, swoje dzieci. Pusheen akcesoria dedykowane są nie tylko najmłodszym, mogą przypaść do gustu także miłośnikom zabawnej grafiki.

Kubeczki pusheen znajdują się na niejednym biurku osób piastujących poważne stanowiska. A za pośrednictwem słynnej polskiej marki odżieżowej Reserved rozprowadzane są pusheen gadżety w damskiej kolekcji odzieżowej. Można więc bez skrępowania zaopatrzyć się w t-shirty, czy piżamy ze słynną szarą kotką. Wygląda więc na to, że ostatnie słowo, a raczej ostatnie miau nie zostało jeszcze przez kotkę wypowiedziane.

Pusheen akcesoria dostępne na stronie Pixel-Shop.pl.