Nasiona konopi stały się w ostatnich latach cennym okazem kolekcjonerskim. Można je legalnie zakupić online i w sklepach stacjonarnych na terenie całej Polski. Dostępne są różne rodzaje nasion marihuany zarówno Cannabis Sativa jaki i Cannabis Indica. Warto przypomnieć, że uprawa nawet na własny użytek nadal jest nielegalna.

Jakie nasiona są najprostsze w uprawie?

Według kolekcjonerów najprostsze w utrzymaniu są nasiona automaty. Nazwa ta oznacza, że są to nasiona autoflowering, czyli takie, które kwitną automatycznie. W celach czysto edukacyjnych przyjmuje się, że taka roślina będzie najłatwiejsza w uprawie. Z powodzeniem może być hodowana w chłodniejszym klimacie, z mniejszą ilością światła słonecznego. Marihuana z takich nasion charakteryzuje się większą odpornością na trudne warunki atmosferyczne w porównaniu do tradycyjnych odmian. Konopie zaczynają kwitnąć samoistnie, najwcześniej po około 2 tygodniach. Do prawidłowego rozwoju wystarczający jest cykl dobowy z mniejszą ilością godzin naświetlania. W sprzedaży dostępne są różne odmiany konopi, np.:

  • Auto White Widow
  • Auto Amnesia
  • Auto Lemon Haze
  • Auto Purple Kush
  • Auto Pineapple Express

Co to są nasiona feminizowane?   

Nasiona marihuany automaty (dostępne pod linkiem: https://panpestka.pl/product-category/automatyczne/) z racji tego, że kwitną automatycznie nie muszą być dodatkowo nazywane feminizowanymi. Tradycyjne nasiona feminizowane oznaczają, że wyrastają z nich tylko rośliny żeńskie, czyli posiadające kwiaty. Bez tego procesu większość roślin byłaby męska, a więc bezużyteczna. Sprzedaje się już głównie nasiona pozbawione chromosomu męskiego. Nasiona powinny być przechowywane w chłodnych warunkach, aby nie zaczęły kiełkować.