Egipt to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych dla Polaków. Jest tak przede wszystkim z dwóch powodów. Z jednej strony Egipt pełny jest niezwykłych i pięknych miejsc, a z drugiej strony wakacje w tym kraju nie należą do najdroższych. Powodów, dla których warto wybrać się do Egiptu jest oczywiście dużo więcej.

Piękne plaże i morze

Wybrzeże Egiptu – źródło zdjęcia: Pixabay.com

To z czym głównie kojarzą nam się wakacje w Egipcie to błogi odpoczynek nad pięknym morzem. Co ważne gorąca pogoda w Egipcie panuje przez cały rok. Dlatego jest to kierunek wybierany niezależnie od pory roku. Wczasy w Egipcie to jednak nie tylko lenistwo i odpoczynek na plaży. Wczasy można tu spędzić także aktywnie. Mowa tu choćby o sportach wodnych. Każdy fan aktywnego spędzania czasu nad wodą na pewno nie będzie zawiedziony. Można nauczyć się nurkować czy wybrać się na windsurfing. Niemal w każdym hotelu funkcjonuje szkółka różnych sportów wodnych. Dlatego jest to także idealne miejsce dla tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę ze sportami wodnymi.

Niezwykłe zabytki Egiptu

Jeśli Egipt to oczywiście niezwykłe zabytki, które na pewno trzeba zobaczyć. Jednym tchem można wymienić takie miejsca jak piramidy, Sfinks czy grobowce faraonów. Odwiedzając te miejsca zawsze czuje się niezwykły klimat. Można powiedzieć, że są to miejsca, w których czas niemal się zatrzymał. Jest to zatem okazja, aby choć na chwilę przenieść się do starożytności. To co z pewnością warto zrobić będąc w Egipcie to wybrać się w rejs po Nilu. Będzie to z pewnością niezwykłe przeżycie.

W Egipcie trzeba być!

Egipt - zwiedzanie pustyni na wakacjach
Zwiedzanie Egiptu – pustynia

Wycieczki do Egiptu co roku cieszą się ogromną popularnością. Nie można się temu dziwić. Jest to z pewnością miejsce, w którym nie można się nudzić. Watro na przykład będąc w Egipcie wybrać się na targ. To idealne miejsce, aby zobaczyć prawdziwy Egipt i poznać zwyczaje panujące w tym kraju. Każdy chyba słyszał o słynnym targowaniu się przez Egipcjan na tamtejszych targach. Na koniec warto doda, że Egipt jest idealnym miejscem na wakacje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, dla których tamtejsze hotele zawsze mają przygotowane atrakcje.