O tym, że imprezy integracyjne są od czasu do czasu potrzebne w każdej firmie, nikogo nie trzeba przekonywać. Większość szefów czy menedżerów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to okazja do tego, by zbudować mocny i niezawodny zespół. To także możliwość, by poznać mocne i słabe strony poszczególnych pracowników w sytuacjach, które nie mają miejsca w pracy. W ostatnim czasie popularność zyskuje nowy trend – zdrowa integracja. Czym jest i jak wpływa na pracowników?

Czym jest zdrowa integracja?

To unikalny program integracyjny, który ma na celu nie tylko budowanie więzi między pracownikami, ale przede wszystkim ich odprężenie. Po wielu miesiącach pracy zdalnej, stresie związanym ze stałą dostępnością online, pracownicy mają szansę, żeby nieco zwolnić. Zdrowa integracja to okazja do skupienia się na sobie, na relaksie i zdrowiu. Możliwość do wyciszenia się, ale też do powrotu do codzienności z nową energią, entuzjazmem i motywacją do działania.

Jak to dokładniej wygląda?

Możliwości jest sporo i wiele zależy od tego, jaką ofertę ma dana firma organizująca imprezy integracyjne. Oto czego można spodziewać się najczęściej:

zdrowa integracja
https://meetingart.pl/oferty/zdrowa-integracja/
  • wizyty w spa;
  • wizyty w grotach solnych;
  • weekendów z masażami, jogą i zdrowym odżywianiem;
  • sesji ćwiczeń dla osób wykonujących pracę siedzącą.

Jak zdrowa integracja wpływa na pracowników i co daje pracodawcom?

Dla pracowników jest to oczywiście relaks. Wiele osób nawet po powrocie z pracy nie zwalnia obrotów – dom, dzieci, dodatkowe obowiązki nie sprzyjają odpoczynkowi. Dlatego też kilka godzin lub nawet cały weekend poświęcony na dopieszczenie własnego „ja” jest wyjątkowo doceniane przez pracowników. Dla menedżerów najważniejszym atutem jest fakt, że zyskują pracownika zadowolonego z życia, zmotywowanego, gotowego do podjęcia nowych wyzwań. Trudno zatem przecenić zalety, jakie niesie ze sobą zdrowa integracja.