Dlaczego zawsze tak jest, że nie chodzi się na imprezy czy wydarzenia biznesowe przez 3 miesiące, a potem 5 jest zaplanowanych na trzy weekendy z rzędu? Często te spotkania są w podobnym klimacie i zaplanowanie 5 różnych strojów, w których będzie się wyglądało dobrze i nie wyjdą poza budżet graniczy z cudem. Jak zatem wybierać mądrze sukienki koktajlowe

Po pierwsze, krój

Pierwszym podstawowym kryterium jest krój, który będzie odpowiedni do figury. Wysokiej dziewczynie zwykle dobrze w sukienkach o długości midi, jednak niska bez butów na obcasie będzie wyglądała raczej niekorzystnie. Ktoś, kto ma szczupłą talię, zwykle wygląda dobrze w sukienkach rozkloszowanych, ale dla kogoś bez zaznaczonego wcięcia nie będą dobrym wyborem. Warto ustalić w jakim kroju wygląda się najlepiej i kupować sukienki koktajlowe właśnie w nim (https://ifriko.pl/category/sukienki-koktajlowe).

Po drugie, kolor

Łatwo zauważyć, że ludzie chodzą zwykle w pewnej gamie kolorystycznej. Mało kto ma ubrania we wszystkich odcieniach świata. Dlaczego? W niektórych kolorach po prostu nie jest dobrze każdemu. Zwykle blondynki świetnie wyglądają w bladoróżowym, kobaltowym oraz fuksji, natomiast brunetkom zazwyczaj lepiej jest w musztardowym, białym i bordowym. Wybierając kolory niepasujące do własnej karnacji, oczu i włosów – nawet jeśli sukienka jest piękna – kupująca raczej nie będzie się czuła dobrze. 

Po trzecie, materiał

Wiele materiałów uznawanych jest za bardzo eleganckie, jak szyfon czy żorżeta, a niektóre mają nieco gorszą sławę i kojarzą się z ubiorem codziennym, jak dżins czy skóra. Decydując się na wybór materiału, z którego będą wykonane sukienki koktajlowe znajdujące się w osobistej szafie warto wziąć pod uwagę najważniejsze cechy jakie zdaniem kupującej powinien on spełniać.

sukienki koktajlowe

Na jakie materiały warto zwracać uwagę wybierając sukienki koktajlowe

  • Bawełna – to zawsze dobry wybór, naturalny, łatwo dostępny materiał
  • Wiskoza lub len – idealnie sprawdzą się na lato, są przewiewne, minus: gniotą się
  • Poliester – jest łatwo dostępny i zwykle się nie gniecie, minus: wzmaga pocenie się
  • Koronka – nie gniecie się, niezależnie od kroju i koloru, jest elegancka, minus: niektóre sukienki koktajlowe z koronki mogą być zbyt sexi na niektóre okazje

Na koniec, warto wspomnieć, że dobrze dobrane sukienki koktajlowe sprawdzą się do wielokrotnego użycia. Na szczęście, minęły czasy, w których założenie tej samej rzeczy na kilka okazji kojarzy się z nietaktem.

Dlatego – jeśli kobieta czuje się i wygląda w jakiejś sukience dobrze, powinna to wykorzystywać i nosić ją na różne spotkania.