Gdy na zewnątrz robi się cieplej, zimowe buty z ociepleniem przestają się sprawdzać. Czasami wystarczy wyjąć z szafy wiosenne buty z poprzedniego sezonu, jednak wiele osób woli dać szansę najnowszym trendom. Przeszukując sklepy obuwnicze, zastanawiają się, czy wybrać botki damskie na wiosnę, czy raczej sneakersy. Decyzja zależy od osobistych potrzeb i stylu życia.

botki nietuzinkowe

Najpopularniejsze buty na wiosnę – botki

Nie bez powodu najwięcej kobiet decyduje się na zakup botków. Projektanci wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom, tworząc urocze, klasyczne i ekscentryczne modele butów. Modne damskie botki wiosenne mogą posiadać całą gamę zdobień, takich jak marszczenia, klamry, wycięcia i imitacje skóry. To jedna z najwygodniejszych kategorii butów. Są kryte lub częściowo kryte, dzięki czemu można łączyć je ze skarpetkami, gdy jest jeszcze zbyt chłodno na szpilki i baleriny.

Sportowe buty wiosenne – trampki, adidasy i sneakersy

Codzienny styl sportowy, składający się z jeansów lub dresów i luźnej bluzy, warto dopełnić odpowiednimi butami. Obuwie w stylu sportowym może być jeszcze wygodniejsze niż botki damskie na wiosnę. Są proste, a jednocześnie pozwalają eksperymentować z różnymi kolorami sznurówek i skarpetek. Wiosna to czas spacerów – na dłuższe wyprawy dobre będą buty w typie adidasów. Nawet jeśli się pobrudzą, łatwo będzie je wyczyścić. Zapewnią dobre podparcie stopy i zredukują zmęczenie podczas chodzenia.

Przemyślany wybór butów na wiosnę

W okresie wiosennym sprawdzą się także półbuty, baleriny i niektóre szpilki. Warto samodzielnie ustalić, co jest priorytetem – elegancki wygląd, wygoda, czy uniwersalność obuwia? Wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością każdy odnajdzie idealne dla siebie buty, z którymi stworzy ciekawe i eleganckie wiosenne stroje.