Aktywności outdoorowe są coraz częściej wybieraną formą aktywnego wypoczynku. Jednakże wymagają one odpowiedniego przygotowania- zarówno organizmu, jak i wyposażenia, które niezbędne będzie nam podczas długotrwałego wysiłku w warunkach zewnętrznych. Nieodzownym elementem pieszych wycieczek górskich i leśnych jest odpowiednie obuwie- odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz różnorodne rodzaje podłoża. Idealnie sprawdzą się tu buty trekkingowe The North Face.

Buty trekkingowe The North Face- podstawa każdej wyprawy

Planując wyprawę, podczas której bardzo prawdopodobne lub wręcz pewne jest, że będziemy przemieszczali się ścieżkami i szlakami, które niekoniecznie są utwardzone- musimy zadbać o komfort i bezpieczeństwo- przede wszystkim naszych stóp. Obuwie powinno odznaczać się sportowym charakterem- być wygodne, elastyczne, przewiewne i dostosowane do anatomicznego kształtu stopy. Dzięki temu unikniemy dyskomfortu podczas przemierzaniu wielu kilometrów w trudnych warunkach. Jednocześnie byty muszą chronić nas przed zmiennymi warunkami pogodowymi, błotem, kamieniami, wystającymi gałęziami- powinny zatem być odpowiednio wzmocnione:

  • utrzymywać stabilność stopy i kostki,
  • chronić przód i boki stopy przed uderzeniami- przez wszyte wokół obuwia wzmocnienia,
  • posiadać mocną podeszwę ze żłobieniami, zapobiegającymi niekontrolowanym poślizgom,
  • być wykonane z wytrzymałych materiałów- zarówno w odniesieniu do warstwy zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Wszystkie te cechy łączą w sobie zaawansowane technologicznie, specjalistyczne buty trekkingowe The North Face.

Buty trekkingowe The North Face-wybierz model idealny dla Ciebie

Szeroka oferta butów The North Face w internetowym sklepie polarsport.pl gwarantuje możliwość idealnego dopasowania modelu do anatomicznego kształtu danej stopy, preferencji dotyczących kolorystyki obuwia oraz warunków, w jakich buty będą użytkowane. Wybierając buty outdoorowe powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość cholewki- wśród obuwia trekkingowego występują modele z niską cholewką- idealne do łatwiejszego terenu oraz przy wycieczkach w plener w korzystnych warunkach atmosferycznych- oraz z cholewką wysoką- gwarantujące wzmocnienie kostki i stawu skokowego- które świetnie sprawdzą się w wymagającym terenie oraz podczas zimowych wojaży. Buty trekkingowe powinny ponadto wyróżniać się zastosowaniem najnowszych technologii i innowacyjnych materiałów- antybakteryjnych, odprowadzających wilgoć i utrzymujących stałą temperaturę, dzięki czemu w każdych warunkach będziemy mogli czuć się w nich komfortowo.