Telewizor to najczęściej najważniejszy element wyposażenia każdego salonu. Warto dobrze zaaranżować kącik przeznaczony na rozrywkę. Z pomocą przychodzą rozmaite meble. Jedni wybierają szafkę pod telewizor, inni stolik RTV lub komodę. Pojawia się jednak pytanie, na co zwracać uwagę przy wyborze mebla. Najczęściej służy także do przechowywania innych sprzętów, rozmaitych akcesoriów i drobiazgów.

Jaka będzie odpowiednia szafka pod telewizor?

Szafka pod telewizor (tutaj) powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Rzadko zdarza się tak, aby stał na niej wyłącznie odbiornik TV. Ma ona szerokie zastosowanie. Jeśli ktoś chce, aby służyła przez długi czas, to warto myśleć przyszłościowo przy jej wyborze. Wraz z upływem czasu pojawią się dodatkowe akcesoria, a wszystko musi mieć swoje miejsce. W szafce pod telewizor nie może zabraknąć szuflad i półek, co ułatwia utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Będzie można bez problemu pomieścić kable, płyty CD i DVD, gry oraz rozmaite bibeloty. W zależności od preferencji, do wyboru są szafki pełne lub z przeszkleniami. Można wobec tego ukryć sprzęt lub go wyeksponować, w zależności od preferencji. Jako że bardzo często w domu znajduje się wiele dodatkowych urządzeń używanych w połączeniu z telewizorem, to warto pomyśleć o bardziej rozbudowanej szafce RTV, czyli z dodatkowymi półkami.

Znaczenie ma to, aby mebel był stabilny, wykonany z dobrej jakości materiałów, wytrzymały. Nie będzie trzeba martwić się o to, że szafka pod telewizor z całą zawartością przewróci się pod ciężarem dodatkowego sprzętu. Kolejną kwestią jest to, aby szafka pod telewizor była dopasowana do stylistyki wnętrza. Warto postawić na mebel pasujący do pozostałych elementów wyposażenia. W przypadku niewielkiego salonu należy zdecydować się na jasną kolorystykę, która optycznie go powiększy i rozjaśni. Uniwersalnym rozwiązaniem będą meble drewniane, w brązowych odcieniach. Pasują one niemalże do wszystkiego. Przed zakupem szafki RTV trzeba dokładnie sprawdzić wymiary, znaczenie ma wysokość mebla, jego szerokość i głębokość. Szafka musi być większa niż przekątna ekranu odbiornika i to o co najmniej kilka centymetrów.