Plakat fryzjerski to z pewnością nie najważniejszy element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Może być jednak jednym z najważniejszych elementów jego wystroju. Salony fryzjerskie prócz niezbędnego sprzętu zazwyczaj wyposażone są dość minimalistycznie. Plakaty na ścianach to często jedyne ozdoby. Dlatego warto wybrać takie, które dadzą spektakularny efekt.

Plakaty na ścianę w salonie fryzjerskim powinny:

– przykuwać uwagę,

– podkreślać charakter miejsca,

– wprawiać w dobry nastrój.

Plakaty fryzjerskie w stylu retro

Plakaty w stylu retro, np. czarno-białe świetnie sprawdzają się w miejscach takich, jak salon fryzjerski. Zdjęcia staromodnych sprzętów fryzjerskich wniosą do salonu tak lubiany w pokoleniu osób urodzonych w latach 70. klimat nawiązujący do czasu PRL.

Plakaty do salonu fryzjerskiego utrzymane w oldschoolowym stylu mogą być również kolorowe. Wybór odpowiedniej opcji zależy od tego, jaki efekt ostatecznie chcemy uzyskać. Plakat kolorowy może nawiązywać np. do stylu nowojorskiego z lat 70. lub też nadawać mu całkowicie współczesny styl.

Wybierz rozmiar plakatu

Stojąc przed wyborem plakatu mającego ozdobić ściany salonu fryzjerskiego, należy również zastanowić się nad jego wielkością. Świetnie wyglądać będzie seria mniejszych plakatów wielkości np. 30 × 40 cm. Kilka plakatów tej wielkości stworzy na ścianie przyjemną dla oka kompozycję. Większy plakat natomiast natychmiast przykuje uwagę każdej wchodzącej do salonu osoby.

Decydując o wielkości plakatów należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Duże plakaty fryzjerskie sprawdzą się zarówno w dużym, jak i w niewielkim salonie. Wtedy wystarczy jeden duży plakat, który nadal charakter wnętrzu. Małe plakaty najlepiej sprawdzą się mniejszych salonach.

Plakat fryzjerski do nabycia na stronie GaleriaPlakatu.com