Wiele osób zastanawiających się nad zakupem kuferka na biżuterię nie ma pojęcia na jakie jego cechy zwracać uwagę. Z całą pewnością wiele zależy od indywidualnych potrzeb. Można jednak wyciągnąć pewne ogólne wnioski, co do tego jaki powinien być idealny kuferek?

Pojemny


Kuferki na biżuterię muszą być przede wszystkim pojemne. Chodzi o to, by zmieścić w nich jak najwięcej przedmiotów. Gdyby jedna osoba miała wiele małych kuferków to pewnie miałaby spory problem w tym żeby odnaleźć w nich poszukiwaną biżuterię. Lepiej jest mieć jeden, duży pojemnik. Łatwiej jest też go upilnować.

Przegródki


Kuferek na biżuterię z przegródkami sprawdzi się idealnie w sytuacji, gdy do schowania jest sporo kolczyków. Najlepiej jest ułożyć każdą parę w osobnej przegródce. Wtedy odszukanie jej zajmuje tylko kilka sekund. To najbardziej rozsądne rozwiązanie.

O odpowiedniej wielkości


Kuferek na biżuterię Bokono może stać na wierzchu, np. na komodzie. Może też zostać ukryty w sejfie, szafie lub szufladzie. W takim wypadku powinien on mieć dopasowany do tego celu rozmiar. Kuferek musi być mniejszy niż rozmiar skrytki na niego.

Zamykanie


Nie każdy kuferek musi być zamykany na kluczyk. Jednak warto pamiętać, że jest to jedna z opcji. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Skrzyneczkę może otworzyć tylko osoba, która ma klucz. Oczywiście, nie uchroni to przed kradzieżą całego kuferka. Pomoże jednak uniknąć pożyczania biżuterii przez domowników.