Biżuteria to wspaniały dodatek, który podkreśla każdą stylizację. Dzięki kolczykom czy wisiorkom możemy wyrazić naszą osobowość. Warto wiedzieć, że dzieci również mogą nosić biżuterię, zwłaszcza na specjalne okazje.

Biżuteria dla dziecka komunijnego – z jakiego materiału?

Najlepiej postawić na tradycję. Biżuteria dla dzieci wykonana ze srebra czy złota nigdy nie wychodzi z mody. Dodatkowo kolczyki czy łańcuszki wykonane z tych kruszców praktycznie nie wywołują alergii. Na sklepowych półkach znajdziemy bardzo wiele modeli biżuterii do wyboru.

Jeśli wybierzemy delikatne kolczyki czy wisiorek, to taka biżuteria będzie mogła być noszona przez dziecko praktycznie od razu. Nie przeleży w szufladzie kilku lat. Możemy też postawić na bardziej okazałą biżuterię, wtedy stanie się ona pamiątką ważnego wydarzenia w życiu dziecka.

Jaki rodzaj biżuterii wybrać na Pierwszą Komunię?

Nie da się ukryć, że najpopularniejsze są krzyżyki czy medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej. Taki prezent warto uzupełnić o łańcuszek. Dewocjonaliami tego możemy obdarować zarówno dziewczynkę, jak i chłopca. Wybierając modele biżuterii, spójrzmy na nie oczami dziecka. Wybierajmy taką biżuterię, która mu się naprawdę spodoba.

Biżuteria dla dzieci na tej stronie