Kolczyki istnieją od bardzo dawna. W Tak naprawdę są jedną z najstarszych form biżuterii znanych człowiekowi. Kolczyki nosiły zarówno panie, jak i panowie. Oto kilka ciekawostek dotyczących tej wspaniałej biżuterii.

złota biżuteria, kolczyki i róża na stoliku

Kto nosił kolczyki?

Kolczyki były używane od tysięcy lat, aby podkreślić status społeczny posiadacza biżuterii. Kolczyki były noszone przez szlachtę w starożytnej Grecji, Rzymie i Egipcie, aby pokazać ich bogactwo.!

Oprócz bycia oznaką bogactwa i władzy, kolczyki były również kodem, którym posługiwały i nadal posługują się kobiety, aby pokazać, że są mężatkami. W niektórych kulturach na przykład  w Indiach nadal powszechną praktyką jest noszenie przez zamężne kobiety jednej lub więcej par kolczyków jako symbolu ich statusu jako żony/matki/żony/matki — istnieją nawet grupy etniczne, które wierzą, że zbyt duża ilość kolczyków może sprowadzić ich posiadacza na duchowe manowce!

Współcześnie kolczyki nosimy przede wszystkim ze względu na modę i własne upodobania estetyczne. W sklepach z biżuterią bez większego problemu znajdziemy bardzo różne modele kolczyków. Na przykład kolczyki wkładane na sztyft doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które na co dzień prowadzą aktywny tryb życia. Jednocześnie nie chcą rezygnować z ulubionej biżuterii. Trzeba zwrócić uwagę, żeby sztyft do kolczyków nie były zbyt długie. W innym przypadku mogą podrapać naszą skórę. Warto też zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są wybrane przez nas kolczyki, te zrobione z niklu bardzo często wywołują reakcje alergiczne.