Urządzenie salonu, który będzie zarazem praktyczny, a z drugiej strony stylowy, to ciężka sprawa. Nie jest to takie proste zadanie, jak początkowo może się wydawać. Trzeba dopilnować wielu ważnych kwestii, począwszy od wyposażenia, po dodatki oraz oświetlenie.

Meble w salonie

Wybór mebli do salonu musi być bardzo dobrze przemyślany. Niezbędna jest oczywiście kanapa i fotele, a także takie elementy jak stolik kawowy, pufy czy gablotka na książki i dekoracje. Oczywiście dużo zależy od tego, jaką ma się koncepcję, niemniej jednak dobór i rozmieszczenie odpowiedniego wyposażenia to klucz do sukcesu. W salonie bardzo modne stały się w ostatnich czasach fotele skandynawskie z dutchhouse.pl, które prezentują się niezwykle efektownie, a do tego są naprawdę wygodne. Wybór wzorów i kolorów foteli skandynawskich jest duży, więc bez większych problemów można dopasować je do swoich potrzeb oraz planowanej aranżacji pomieszczenia. Najlepiej wybierać meble tapicerowane od renomowanych, cenionych producentów. Dzięki temu bez wątpienia będą wygodne i przyjemne w użytkowaniu, a także dłużej posłużą.

Stylowe dodatki

Wybór dodatków w przypadku urządzania salonu również jest kluczowy, bo to od nich w dużej mierze zależy to, jak ostatecznie będzie prezentowała się przestrzeń. Zbyt wiele akcesoriów nie działa na korzyść salonu, lepiej w tym wypadku się ograniczyć. Kilka dodatków, książki, galeria zdjęć na ścianie to bardzo dobre propozycje, niemniej jednak trzeba mieć umiar. Co więcej, ważną rolę odgrywają także kolory, nie warto wprowadzać do wnętrza więcej barw niż dwie lub trzy.

Oświetlenie

W salonie nie może zabraknąć kilku źródeł światła. Dobrze sprawdzą się dekoracyjne kinkiety, lampy podłogowe i stołowe, można pokusić się także o meble podświetlane za pomocą taśm led, co również wygląda dość ciekawie. Ważne jest to, aby koncepcja była spójna, a oświetlenie sprawiało, że pomieszczenie będzie bardziej funkcjonalne i klimatyczne. Kilka źródeł światła to w przypadku salonu.