Choć obecnie zegarki wypierane są przez smartphony jak i smartwatche, wciąż są funkcjonalnym dodatkiem dla każdego mężczyzny. Mogą być symbolem luksusu jak i zamiłowania do konkretnej marki. Miłośnicy zegarków potrafią godzinami zajmować się swoimi zegarkami, o które należy regularnie dbać. Zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu są zegarki sportowe, wykonane z odpornych materiałów.

Zegarki męskie

Zegarki przeznaczone dla mężczyzn można podzielić na automatyczne, kwarcowe oraz mechaniczne. Kwarcowe uważane są za najbardziej dokładne, zaś mechaniczne, które trzeba nakręcać wybierane są głównie już tylko przez pasjonatów.

 

Można je podzielić również na kieszonkowe, które zostają wypierane przez inne modele, a także na garniturowe o najbardziej klasycznym wyglądzie, casualowe, aż w końcu zegarki męskie sportowe, które mają wiele dodatkowych funkcji.

 

Wciąż obowiązują zasady doboru zegarków do okazji, jednak nie są już tak surowo przestrzegane jak kiedyś. Nadal jednak zaleca się by każdy mężczyzna posiadał przynajmniej formalny i casualowy zegarek.

 

Męskie zegarki sportowe – czy nadają się na co dzień?

 

Sportowe zegarki często są odporne na wstrząsy oraz wodoodporne. Można je wykorzystywać podczas uprawiania różnych sportów, mogą jednocześnie pełnić funkcję krokomierza i ciśnieniomierza. To przydatny gadżet np. w turystyce górskiej. Ich specyficzny wygląd pasuje głównie do sportowych stylizacji lub na co dzień, jeśli ktoś preferuje luźny styl ubierania. Taki zegarek jednak nie sprawdzi się w formalnych sytuacjach. Bardziej odważni mężczyźni mogą próbować przełamać garnitur sportowym akcentem, ale lepiej prezentuje się klasyczny model zegarka. Wiele zegarków klasycznych posiada wymienne paski, przez co można zmieniać jego wygląd bez większych ingerencji.

 

Nie da się ukryć, że zegarek męski pomimo współistnienia urządzeń mobilnych nadal cieszy się popularnością. Ich ceny potrafią osiągać wręcz ogromne ceny, zwłaszcza w przypadku modeli z edycji limitowanych. Można znaleźć jednak tańsze modele, które zadowolą przeciętnego użytkownika.