Należy mieć świadomość, że dotychczasowa bielizna przedstawicielki płci pięknej będzie pasowała tylko i wyłącznie w pierwszym trymestrze ciąży. Rozmiar brzucha będzie wtedy bowiem nieznaczny. Z kolei w drugim i trzecim konieczne będzie zaopatrzenie się w odpowiednie majtki ciążowe.

Jakie aspekty powinny zostać uwzględnione przy zakupie tego rodzaju produktu?

Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w majtki ciążowe kończące się pod brzuchem. Mogą to być nawet stringi. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że bakterie z odbytu mogą stosunkowo łatwo przemieścić się po bardzo cienkim pasku w okolice pochwy. W konsekwencji może to przyczynić się do bardzo kłopotliwej infekcji intymnej.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się bielizna z wysokim stanem. Pokrywa ona bowiem całkowicie brzuch. Wspomniany produkt nie jest efektowny, jednak w trakcie ciąży wygoda jest zdecydowane bardziej istotna w porównaniu do estetyki.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Rekomendowane jest, by produkt był wykonany nie tylko i wyłącznie z miękkiego, ale również elastycznego materiału. Nie może on w żaden sposób podrażnić brzucha. Należy mieć świadomość, że renomowani producenci mają w swojej ofercie asortymentowej bezuciskowe i oddychające produkty.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ma to bardzo istotne znaczenie ze względu na to, że kobieca skóra podczas ciąży jest podatna na różnego rodzaju infekcje.