Coraz więcej pań przekonuje się do tego, by robić manicure hybrydowy we własnym domu. By tak się stało, trzeba wyposażyć się w odpowiednie produkty, które sprawią, że manicure będzie solidnie wykonany, perfekcyjny i trwały. Co więc musi znaleźć się w takiej kosmetyczce? Poniżej kilka wskazówek.

Baza i top

To są produkty numer jeden. Bez bazy i topu nie powstanie żaden manicure hybrydowy ani żelowy. W Polsce istnieje sporo firm, które posiadają w swojej ofercie lakiery, bazy, topy, które są bardzo dobrej jakości i z którymi można spokojnie zrobić manicure we własnym domu tak, że nie będzie odbiegał od tego wykonanego w salonie. W przypadku baz i topów tu wybór też jest spory. Panie, które stawiają na różnego rodzaju zdobienia, od razu powinny wybrać top no wipe, czyli taki, który nie posiada warstw dyspersyjnej i można go stosować na wszelkie pyłki ozdobne i inne zdobienia. Top no wipe (http://provocater.pl/top-shine-no-wipe) jest bezbarwny i bardzo dobrze się go nakłada. Dzięki niemu manicure pięknie się błyszczy.

Lakiery hybrydowe do paznokci

Od razu warto kupić przynajmniej kilka różnych kolorów, gdyż panie uwielbiają zmiany na swoich paznokciach. W podstawowej kolekcji nie powinno zabraknąć lakieru czerwonego, różowego, nude.

Podstawowe akcesoria

Najlepiej kupić gotowy zestaw do manicure hybrydowego, w którym znajdzie się już lampę LED lub UV oraz wszelkie akcesoria typu: pilniki, blok do polerowania, odtłuszczacz, patyczki, waciki itp. Taki zestaw u dobrych producentów kosztuje od około 150 zł do 250 zł (w zależności od tego, co znajduje się w jego wnętrzu).