okulary przeciwsłoneczne

Dobór okularów przeciwsłonecznych dla niektórych jest prawdziwym wyzwaniem. Inni mają w tym zakresie niezwykłą łatwość. Skąd to wynika? W jednym i drugim przypadku chodzi o kształt twarzy i to właśnie nim warto się kierować, aby dobrać modne okulary przeciwsłoneczne.

Typ twarzy

Nazwy typów twarzy pochodzą od kształtu, który w przybliżeniu uzyska się, obrysowując jej kontur. Podstawowe typy to twarz kwadratowa, okrągła, owalna i w kształcie serca. Oczywiście nie każda twarz ściśle wpasuje się w geometryczne ustalenia. Wybieramy ten kształt, do którego jest najbliżej. Dobierając okulary do typu twarzy, staramy się dążyć do uzyskania efektu twarzy owalnej.

Twarz kwadratowa

Charakteryzuje się wyrazistymi rysami, które można złagodzić dzięki okrągłym czy owalnym okularom. Dobrym wyborem będzie nieco wydłużony fason.

Twarz okrągła

Tutaj należy postawić na modele, które pomogą wyszczuplić twarz. Trafnym wyborem będą tzw. kocie oprawki. Warto postawić też na okulary przeciwsłoneczne damskie klasyczne: prostokątne lub trójkątne.

Twarz owalna

Jest to najbardziej pożądany kształt twarzy. Osoby o takich rysach są szczęściarzami. To właśnie im najłatwiej jest dobrać okulary, dlatego mogą poszaleć z wyborem. Dla podkreślenia owalu twarzy świetnie sprawdzą się tzw. pilotki.

Twarz w kształcie serca

Taka twarz charakteryzuje się większym czołem i zwężeniem ku dołowi. Warto unikać kwadratowych oprawek. Sprawdzą się wszelkie obłe kształty. Tutaj również dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na tzw. kocie oprawki.

Nie należy traktować tego jako sztywny wyznacznik, a raczej jako pomoc, która pomoże nakierować na właściwy wybór. Najważniejszy jest efekt, który zobaczy się w lustrze oraz doskonałe samopoczucie!