fototapeta w kwiaty jest najlepsza

Decydując się na fototapetę bardzo często zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego deseniu. Jeśli nie zamierzamy przyklejać fototapety w pokoju dziecięcym, zawsze dobrym wyborem będą kwiaty. Dlaczego?

Fototapety kwiaty

Psychologowie twierdzą, że człowiek podświadomie akceptuje wszelkie wzornictwo mające konotacje z naturą. Po prostu dobrze czujemy się wśród naturalnych (lub imitujących naturę) wzorów i kolorów nawiązujących do ziemi, nieba, kamienia, drewna czy roślin. Doskonale wiedzą o tym projektanci salonów SPA i robią z tej właściwości ludzkiej podświadomości doskonały użytek. Z tych samych powodów właśnie kwiatowe fototapety – kupisz tutaj wprowadzą w naszym domu harmonię i sprawią, ze zarówno my sami, jak i nasi domownicy czy goście będą czuli się u nas wspaniale. Obecnie wybór wzorów kwiatowych jest wprost ogromny. Możemy zdecydować się na trójwymiarowe abstrakcyjne fototapety jednobarwne (lub prawie jednobarwne), naturalne fotografie (bardzo wdzięcznym motywem są na przykład dmuchawce) czy kolorowe, mocne akcenty będące mieszaniną kwiatów występujących w naturze oraz pochodzących wprost z wyobraźni projektanta. Wysublimowane orchidee, wesołe słoneczniki, melancholijne lilie czy lawendowe fiolety albo efemeryczne w naturze magnolie – każdy znajdzie swój ulubiony motyw.

Folia, lateks czy winyl?

Kiedy zdecydujemy się już na design, pomyślmy również o podłożu, na jakim tapeta zostanie wydrukowana. Często ta sama pod względem wzoru tapeta dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych oraz na rożnych podłożach. To, czy tapeta jest foliowa, lateksowa czy flizelinowa (winylowa) wpływa na jej ostateczny wygląd, dlatego podłoże powinniśmy rozpatrywać również pod tym kątem, chociaż oczywiście największy wpływ ma rodzaj podłoża na trwałość fototapety oraz możliwość jej zastosowania. Teoretycznie wszystkie rodzaje fototapet można stosować na ścianach, jednak w praktyce trzeba zwrócić uwagę na szczegóły. Fototapeta foliowa nadaje się przede wszystkim do naklejania na drzwi czy meble, lateksowa do pokojów, a ściana musi byc pod nią gładka. Tapeta winylowa ukryje drobne niedoskonałości ściany, jest zmywalna, nadaje się więc do kuchni czy nawet łazienki, ale z kolei nie pozwala ścianom oddychać, więc powinna być naklejana na stosunkowo niewielkie powierzchnie.